Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 11.12.2017, 07:01
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Меню сайту

Навчальні заклади

Статистика сайту


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вхід

Логін:
Пароль:

Останні оголошення

[08.12.2017][Поточні оголошення]
До уваги вчителів зарубіжної літератури!
[07.12.2017][Термінові оголошення]
Оголошення для вчителів математики.
[06.12.2017][Термінові оголошення]
До уваги вчителів зарубіжної літератури!
[04.12.2017][Поточні оголошення]
Педагогічні читання та нагородження учасників міського конкурсу «Вихователь-методист року»
[01.12.2017][Накази Управління]
Про проведення міського інтелектуального турніру з японської гри-головоломки «Герой Судоку»
[01.12.2017][Термінові оголошення]
До уваги керівників закладів загальної середньої освіти
[01.12.2017][Термінові оголошення]
ІІ етап олімпіади з української мови і літератури
[30.11.2017][Поточні оголошення]
Про початок роботи членів журі олімпіади з фізики
[28.11.2017][Поточні оголошення]
До уваги членів журі ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з німецької мови
[27.11.2017][Накази Управління]
Про відрядження на обласні семінари педагогічних працівників у грудні 2017 року

Пошук по тегам

Корисні посилання

Головна » 2017 » Червень » 8 » «Запобігання ФАС»
10:15
«Запобігання ФАС»
02 червня 2017 р. в конференц-залі «Байгель» відбулася конференція, присвячена питанню профілактики фетального алкогольного синдрому (ФАС) – «Запобігання ФАС», за участі Енн Лінден – директора організації Ukraine Works LTD та Оксани Бойчук - директора фонду «Ні ФАС – Україна» . Організатори заходу – начальник управління освіти Коломийської міської ради Любомир Бордун та головний лікар Коломийської дитячої лікарні Олег Токарчук. Учасники конференції: начальник відділу освіти Надвірнянської РДА – Степан Северилов, директори шкіл міста Коломиї та Коломийського району.

Фетальний алкогольний синдром (ФАС) – це виражені відхилення в психофізичному розвитку дитини, причиною яких є зловживання жінкою алкоголем до і під час вагітності. Такі вади не підлягають лікуванню. У світі його ставлять за низкою фізичних та когнітивних симптомів у дитини. Діти з ФАС відстають у рості та вазі, мають вроджені аномалії обличчя, тяжкі ушкодження мозку, є розумово відсталими. Актуальність обраної проблематики для проведення конференції не викликає сумнівів. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що українські підлітки займають одне з перших місць в світі за споживанням алкоголю. Як свідчить статистика, в Україні щороку народжується понад 200 діток з цим страшним діагнозом.

Під час конференції було наголошено, що порушення розвитку дитини, пов’язані з пренатальним впливом алкоголю часто не розпізнаються лікарями первинної та наступних ланок медицини, що унеможливлює надання своєчасної адекватної допомоги у розвитку дитини. Учні з Фетальним Алкогольним Спектром Порушень (ФАСП) потребують особливих умов навчання та стикаються з багатьма поведінковими проблемами. Зокрема, проблеми з пам’яттю, імпульсивність, неконтрольовані приступи агресії, нерозуміння наслідків власної поведінки, уповільнення процесів думання і слухання, повільне дорослішання, проблеми з визначенням часу, проблеми в школі, погана самооцінка, ізольованість… Більшість з цих поведінкових ознак можна покращити або навіть уникнути, якщо діагноз поставлений на ранньому етапі і вжиті належні засоби та методи лікування. Дуже важливо зрозуміти, що ФАСП – це постійна фізична вада із симптомами зміни поведінки. Люди з очевидними фізичними недоліками проживають у спеціалізованих закладах, де у наявності є спеціальні приладдя та інші допоміжні засоби. Людям з ФАСП не потрібні особливі приладдя, їм потрібне розуміння та особливий підхід.

Як зазначили учасники проекту, школи мають значний вплив на молодь, саме тому шкільне середовище – це ідеальне місце для інформування молоді щодо небезпечних наслідків вживання алкоголю у підлітковому віці.

Поширення проекту «Запобігання ФАС» через директорів шкіл, вчителів, учнів та їхніх батьків спрямоване на підвищення обізнаності щодо проблеми, сприянню позбавлення в молоді шкідливих для її здоров’я звичок та формування активної громадянської та життєвої позиції щодо здорового способу життя.

Додав: Гість | Переглядів: 59 | | Рейтинг: 0.0/0